Płyta ze stopu Inconel 625 ASTM B443 do ropy i gazu

Płyta ze stopu Inconel 625 ASTM B443to płaski-wyrób walcowany z niklu-chromu-molibdenu-niobu, oznaczony jakoUNS N06625(W.Nr.2.4856), wyprodukowany zgodnie z normą ASTM B443 do płyt, arkuszy i taśm stosowanych w zbiornikach ciśnieniowych na ropę i gaz, wymiennikach ciepła, kołnierzach rurociągów gazów kwaśnych i urządzeniach procesowych rafinerii. W tym przewodniku omówiono wybór stopnia 1 i 2, zgodność z normą NACE MR0175, scenariusze zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym, ekonomikę-płyt platerowanych, spawanie i często zadawane pytania, aby pomóc inżynierom ds. zaopatrzenia w skutecznym pozyskiwaniu właściwych specyfikacji płyt.
Poproś o wycenę płyty ASTM B443 i pakiet NACE MR0175 MTC
Co to jest płyta ze stopu Inconel 625 ASTM B443?
ASTM B443to standardowa specyfikacja płyt, arkuszy i taśm ze stopu niklu-chromu-molibdenu-kolumbu (Ni-Cr-Mo-Cb), obejmująca UNS N06625 w dwóch warunkach dostawy (klasa 1 i klasa 2).Inconel 625to nazwa handlowa Special Metals Corporation; ogólne oznaczenie UNS to N06625. Blachę definiuje się jako płaski-materiał walcowany o grubości większej lub równej 4,76 mm (3/16 cala). Arkusze i taśmy to cieńsze produkty walcowane według tej samej specyfikacji.
Inconel 625 to stop-wzmocniony w postaci stałej,- który nie wymaga obróbki cieplnej polegającej na utwardzaniu wydzieleniowym-. Płyta jest dostarczana w stanie{{5}wyżarzonym (1093 stopnie / 2000 stopni F) lub-utwardzonym przez odkształcenie, gotowym do formowania, spawania i obróbki.Czy Inconel jest stopem niklu?Tak - z zawartością niklu większą lub równą 58%, Inconel 625 jest prawdziwym nadstopem-na bazie niklu. Jego wytrzymałość wynika z matrycy Ni-Cr-Mo-Nb i stabilizacji węglika niobem, a nie z wydzieleń pierwotnych gamma-lub gamma-podwójnych-. Eliminuje to potrzebę cykli starzenia i obróbki cieplnej-po spawaniu, dzięki czemu produkcja jest prostsza i szybsza niż gatunki-utwardzane wydzieleniowo.
Inconel 625 ASTM B443: wybór klasy 1 i klasy 2
ASTM B443 określa dwa warunki dostawy. Wybór pomiędzy klasą 1 a klasą 2 ma bezpośredni wpływ na ciśnienie, odkształcalność i ścieżkę zgodności z NACE MR0175:
| Parametr | Klasa 1 (wyżarzana) | Klasa 2 (wyżarzona w roztworze) |
|---|---|---|
| Stan | Utwardzane-odkształceniowo (-redukowane na zimno) | Roztwór wyżarzany w temperaturze 1093 stopni, szybkie chłodzenie |
| Wytrzymałość na rozciąganie, min | 827 MPa (120 ksi) | 655 MPa (95 ksi) |
| Granica plastyczności (0,2%), min | 415 MPa (60 ksi) | 310 MPa (45 ksi) |
| Wydłużenie w 50 mm, min | 30% | 30% |
| Twardość (typowa) | 25–35 HRC | Mniejsze lub równe 20 HRC (~95 HRB) |
| Zgodność z NACE MR0175 | Wymaga weryfikacji twardości (mniejszej lub równej 22 HRC) | Zgodny w stanie wyżarzonym |
| Najlepsze dla | Naczynia cienkościenne-wysokociśnieniowe- | Niemiła obsługa, formowanie, spawanie-intensywnych części |
| Przypadek użycia ropy i gazu | Wysokociśnieniowe-separatory | Kołnierze rurociągów gazu kwaśnego, blachy rurowe wymienników ciepła |
Zasada wyboru dla ropy i gazu:W przypadku aplikacji-usługowych wymagających zgodności z NACE MR0175 należy określićStopień 2 (wyżarzany w roztworze)- jego niska twardość (mniejsza lub równa 20 HRC) spełnia wymagania MR0175 dotyczące twardości mniejszej lub równej 22 HRC dla UNS N06625 bez dodatkowych testów. W przypadku nie-kwaśnych zbiorników wysokociśnieniowych-, w których wyższa wytrzymałość pozwala na cieńszą płytę i zmniejszenie masy, można określić stopień 1, ale twardość należy sprawdzić dla każdej partii, aby potwierdzić, że jest ona mniejsza lub równa 22 HRC.
Uzyskaj wycenę klasy 1/2 NACE-zgodną z tablicą
Inconel 625 ASTM B443 Skład chemiczny
TheInconel 625 skład chemicznyzgodnie z ASTM B443 jest identyczny zarówno dla klasy 1, jak i klasy 2. Ścisłe limity dla fosforu i siarki (mniejsze lub równe 0,015% każdy) zapobiegają pękaniu na gorąco podczas spawania i walcowania blach:
| Element | Zakres ASTM B443 (%) | Funkcja metalurgiczna w usługach naftowych i gazowych |
|---|---|---|
| Nikiel (Ni) | Większy lub równy 58,0 | matryca FCC; odporność na pękanie korozyjne naprężeniowe chlorkowe |
| Chrom (Cr) | 20.0–23.0 | Pasywny Cr&sub2;O&sub3; film; odporność na utlenianie do 980 stopni; CO&sub2; opór |
| Molibden (Mo) | 8.0–10.0 | Odporność na korozję wżerową i szczelinową; Możliwość świadczenia usług BHP |
| Niob + Ta (Nb + Ta) | 3.15–4.15 | stabilizacja węglika MC; zapobiega uczuleniom w złączach spawanych |
| Żelazo (Fe) | Mniejsza lub równa 5,0 | Kontrolowana pozostałość; stabilność fazowa w środowisku kwaśnym |
| Węgiel (C) | Mniejsza lub równa 0,10 | Niska zawartość węgla zapewniająca spawalność; minimalizuje wytrącanie się węglików |
| Mangan (Mn) | Mniejsza lub równa 0,50 | Odtleniacz; gorąca-wykonalność |
| Krzem (Si) | Mniejsza lub równa 0,50 | Odtleniacz; ograniczone, aby zapobiec kruchości metalu spoiny |
| Fosfor (P) | Mniejsza lub równa 0,015 | Ścisła nieczystość; zapobiega pękaniu na gorąco grubej płyty |
| Siarka (S) | Mniejsza lub równa 0,015 | Ścisła nieczystość; zapobiega pękaniu lamel w złączach spawanych |
| Aluminium (Al) | Mniejsza lub równa 0,40 | środek wspomagający utlenianie; uszlachetnianie ziarna |
| Tytan (Ti) | Mniejsza lub równa 0,40 | Drobny; pochłaniacz węgla; stabilizacja spoiny |
Wymiary i tolerancje płyt Inconel 625 dla urządzeń naftowych i gazowych
Wymiary i tolerancje płyt ASTM B443 są zgodne z ASTM B620 (wymagania ogólne). Sprzęt naftowy i gazowy zazwyczaj wymaga płyt z następujących zakresów. Rozmiary niestandardowe i węższe tolerancje są dostępne według specyfikacji kupującego:
| Zakres grubości | Zakres szerokości | Typowe zastosowanie w przemyśle naftowym i gazowym |
|---|---|---|
| 4,76–6,35 mm (3/16–1/4 cala) | 1000–2500 mm | Płyty wykładzinowe wież odsiarczających |
| 6,35–12,7 mm (1/4–1/2 cala) | 1000–2500 mm | Przegrody wymiennika ciepła, elementy wewnętrzne separatora |
| 12,7–25,4 mm (1/2–1") | 1000–3000 mm | Płaszcze zbiorników ciśnieniowych, arkusze rur wymienników ciepła |
| 25,4–50,8 mm (1–2 cale) | 1000–3000 mm | Kołnierze-wysokociśnieniowe, kołnierze zaślepiające, elementy głowicy odwiertu |
| 50,8–100 mm (2–4 cale) | 1000–2500 mm | Podmorskie płyty kolektora, korpusy choinek |
Długość:Dowolne 2–6 m lub stałe/przycięte-na- wymiar.Powierzchnia:Walcowane na gorąco-(Ra mniejsze lub równe 3,2 µm) lub-walcowane na zimno/szlifowane (Ra mniejsze lub równe 0,8 µm) do uszczelniania powierzchni.Tolerancja płaskości:Zgodnie z tabelą 2 ASTM B620, zazwyczaj 6 mm na dowolnych 3 m długości dla blachy o grubości mniejszej lub równej 25 mm.Inspekcja UT:ASTM A578, poziom B lub-określony przez klienta do zastosowań-z utrzymaniem ciśnienia.

Zgodność z Inconel 625 NACE MR0175 / MR0103 w przypadku usług kwaśnych
W środowiskach zawierających ropę i gaz-zawierających H&sub2;S, materiały muszą spełniać te wymaganiaNACE MR0175(ISO 15156) dla wydobycia ropy i gazu lubNACE MR0103do udoskonalania urządzeń procesowych. Inconel 625 (UNS N06625) jest wymieniony jako materiał akceptowalny w obu normach z określonymi ograniczeniami:
| Wymóg | NACE MR0175 / ISO 15156 | NACE MR0103 |
|---|---|---|
| Stan materiału | Rozwiązanie-wyżarzane (klasa 2) | Rozwiązanie-wyżarzane lub-obrobione na zimno |
| Limit twardości | Mniejsza lub równa 22 HRC (maks. wszystkie lokalizacje) | Mniejsze lub równe 22 HRC |
| Ciśnienie cząstkowe H&S | Bez limitu (kwalifikuje się do wszystkich ciśnień H&S) | Bez limitu |
| Limit chlorków | Brak ograniczeń w temperaturze otoczenia; sprawdzić w podwyższonej temp | Bez limitu |
| Limit temperatury | Nie określono limitu | Nie określono limitu |
| Obrobione na zimno-(stopień 1) | Nie wymieniony; wymaga testów kwalifikacyjnych | Dozwolone, jeżeli sprawdzono twardość mniejszą lub równą 22 HRC |
| Wymagane testy | Twardość (HRC) według ASTM E18; rozciąganie zgodnie z ASTM E8 | Twardość; Test SSC zgodnie z NACE TM0177 |
⚠ Wskazówka dotycząca zakupów:Zawsze należy określić zgodność z normą NACE MR0175 w zamówieniu zakupu, jeśli płyta jest przeznaczona do zastosowań w trudnych warunkach. Domyślnie żądaj rozwiązania-wyżarzonego (klasa 2) -, spełnia ono wymagania dotyczące twardości mniejszej lub równej 22 HRC w-stanie w stanie dostawy. Jeśli dla wytrzymałości wymagana jest klasa 1 (-obrabiana na zimno), należy określić partię-po-partii badania twardości zgodnie z ASTM E18 i wymagać raportu z testu na MTC. Materiał-niezgodny podczas kontroli przychodzącej może spowodować opóźnienie projektu wynoszące 6–12 tygodni.
Inconel 625 Korozja klucza i-odporność na wysokie temperatury
W przypadku ropy i gazu płyta Inconel 625 musi być odporna na H&sub2;S, CO&sub2;, solanki chlorkowe, wodę morską, kwas siarkowy i-utlenianie w wysokiej temperaturze. Poniższa tabela ocenia wydajność wraz z ocenami gwiazdkowymi dla kluczowych środowisk:
| Środowisko | Ocena | Notatki |
|---|---|---|
| Usługi kwaśne H&S (NACE MR0175) | ★★★★★ | Kwalifikacja do wszystkich ciśnień H&S; brak SSC w temperaturze mniejszej lub równej 22 HRC |
| Wżery chlorkowe (woda produkcyjna / woda morska) | ★★★★★ | CPT >90 stopni; odporny na temperaturę otoczenia |
| CO&sub2; słodka korozja | ★★★★★ | Brak mierzalnej korozji przy CO&sub2; ciśnienia cząstkowe do 100 bar |
| Pękanie korozyjne naprężeniowe (Cl- + H&sub2;S) | ★★★★★ | Odporny we wszystkich praktycznych temperaturach |
| Kwas siarkowy (rozcieńczony,<10%) | ★★★☆☆ | Dobre do 40 stopni; wyższe stężenia/temperatury wymagają C-276 |
| Utlenianie (spaliny / spalanie) | ★★★★★ | Limit skalowania 980 stopni; bezpieczna obsługa konstrukcyjna Mniej niż lub równa 650 stopni |
| Pękanie indukowane wodorem (HIC) | ★★★★★ | Odporny; wysoka-Materiał Ni zapobiega kruchości H |
Kiedy stosować płytę Inconel 625 B443 w oleju i gazie:Zbiorniki i elementy wewnętrzne separatorów kwaśnego gazu; rury i przegrody chłodzone wodą morską-; wykładziny i okładziny reaktorów odsiarczania rafinerii; podmorskie bloki kolektorów i konstrukcje zworek linii przepływu; korpusy choinek odwiertowych; pochodni i wykładziny komina wystawione na działanie gorącego, kwaśnego gazu i kondensatu.
Kiedy NIE stosować Inconel 625 w ropie i gazie: For large-diameter subsea pipelines where cost is the primary driver and corrosion severity is moderate - clad pipe (carbon steel + 3 mm 625 internal cladding) or 22Cr/25Cr duplex stainless may be more economical. For concentrated sulfuric acid (>10%) lub kwasem solnym w podwyższonych temperaturach, Hastelloy C-276 lub C-2000 zapewnia doskonałą wydajność. W przypadku odwiertów o bardzo wysokim-ciśnieniu i wysokiej temperaturze, wymagających granicy plastyczności powyżej 827 MPa, właściwym wyborem są odkuwki ze stali Inconel 718 (UNS N07718), utwardzane wydzieleniowo.
Uzyskaj pełny arkusz danych dotyczących korozji i raporty z testów NACE
Płyta lita 625 kontra płyta platerowana: wybór ekonomiczny
W przypadku dużych zbiorników ciśnieniowych na ropę i gaz oraz wymienników ciepła wymagających dużej powierzchni 625, ekonomiczna decyzja pomiędzy litą płytą Inconel 625 a płytą platerowaną-stalą węglową- (nakładka 625 na podłożu SA516 Gr70) może radykalnie obniżyć koszty materiałów. Wybór zależy od ciśnienia znamionowego, naddatku na korozję i wymagań dotyczących spawalności:
| Parametr | Solidna płyta 625 | Płyta platerowana 625 (-wybuchowa) |
|---|---|---|
| Względny koszt materiału | 100% (wartość bazowa) | 25–35% stałego 625 |
| Grubość warstwy okładziny | Nie dotyczy (pełna grubość to 625) | 2–5 mm 625 na podłożu ze stali węglowej |
| Ocena ciśnienia | W konstrukcji zastosowano pełną wytrzymałość 625 | Podłoże ze stali węglowej przenosi obciążenie strukturalne |
| Wytrzymałość na ścinanie (wiązanie) | N/A | Większe lub równe 140 MPa zgodnie z ASTM A263 |
| Złożoność spawania | Pojedynczy materiał; prosty WPS | Spoiny przejściowe; naprawa nakładki w strefie spoiny |
| Wymagania dotyczące badań nieniszczących | UT zgodnie z ASTM A578 | Kontrola przyczepności UT zgodnie z ASTM A578 + A263 |
| Najlepsza aplikacja | Cienkie-ściany, wysokie-ciśnienie, pełna-korozja-obsługa | Statki o dużej-średnicy, projekty-wrażliwe na koszty |
Wytyczne dotyczące wyboru:Do części ustalających ciśnienie-używaj pełnej płyty 625, gdzie korozja może przeniknąć przez dowolną odsłoniętą powierzchnię (np. cienkie-płaszcze separatorów ściennych, łączniki-o małych średnicach). Płyty platerowanej 625 należy używać w przypadku zbiorników o dużej-średnicy (kolumny rafineryjne, płuczki pochodniowe), gdzie okładzina 625 o grubości 2–5 mm zapewnia wystarczającą naddatność na korozję, a podłoże ze stali węglowej wytrzymuje obciążenia strukturalne na poziomie 25–35% kosztu pełnego materiału 625. Spawanie blachy platerowanej wymaga wypełniacza ERNiCrMo-3 dla warstwy plateru i wypełniacza ze stali węglowej dla warstwy konstrukcyjnej, ze strefą spoiny przejściowej zarządzaną zgodnie z sekcją IX ASME.
Inconel 625 Wytyczne dotyczące spawania i produkcji
Płyta Inconel 625 ASTM B443 charakteryzuje się doskonałą spawalnością - nie wymaga podgrzewania wstępnego, obróbki cieplnej po-spawaniu ani{4}}wymaganego cyklu utwardzania wydzieleniowego. Upraszcza to produkcję zbiorników na ropę i gaz w porównaniu z gatunkami utwardzanymi wydzieleniowo. Kluczowe wytyczne:
- Proces spawania:GTAW (TIG) do warstw graniowych i cienkich blach; SMAW lub GMAW do przejść wypełniających na grubej płycie. Piła akceptowalna w przypadku grubych-szwów wzdłużnych i obwodowych naczyń o grubych ściankach.
- Metal wypełniający: ERNiCrMo-3(AWS A5.14) dla GTAW/GMAW;ENiCrMo-3(AWS A5.11) dla SMAW. W przypadku połączeń różnoimiennych ze stalą węglową lub 316L, preferowanym wypełniaczem nadstopowym zapobiegającym pękaniu przez rozcieńczenie spoiny pozostaje ERNiCrMo-3.
- Bez podgrzewania:Nie podgrzewaj. Temperatura międzyściegowa musi pozostać poniżej 150 stopni. Użyj weryfikacji termopary kontaktowej pomiędzy przejściami na grubej płycie.
- Wspólne przygotowanie: V-groove 60–70° for plate ≤12 mm; double-V for plate >12 mm. Powierzchnia korzenia 1–2 mm; przerwa między korzeniami 2–3 mm.
- Oczyszczać:W przypadku jednostronnych-spoin-z pełną penetracją, należy utrzymywać czyszczenie wewnętrzne czystym argonem (O&sub2;<0.03%) until root pass reaches 3 mm minimum thickness.
- Tworzenie się:Formowanie na zimno (gięcie, wklęsłość) blachy klasy 2: minimalny promień zgięcia 2× grubość. Dla klasy 1: 4× grubość. Nie jest wymagane odprężanie-po formowaniu, chyba że odkształcenie podczas formowania przekracza 10% (wówczas wyżarzanie rozpuszczające w temperaturze 1093 stopni).
- Obróbka:Szybkie{0}utwardzanie wymaga ostrego-natarcia narzędzia z węglika spiekanego, niskiej prędkości powierzchniowej (30–45 m/min) i obfitego smarowania-nie zawierającego siarki, aby zapobiec zacieraniu się.
- Trawienie i pasywacja:Usuń zabarwienie spoiny za pomocą 20–25% HNO&sub3; + 3–5% HF przy 40 stopniach przez 15–30 minut; zneutralizować i spłukać. Pasywuj za pomocą 20% HNO3; w temperaturze otoczenia przez 30 min.
- Nakładka/okładzina:Do napawania na podłożu ze stali węglowej należy stosować drut ERNiCrMo-3 z metodą GTAW lub SAW. Nałożyć minimum 2,5 mm warstwy chemicznej po uwzględnieniu rozcieńczenia żelaza (zwykle 1,5 x całkowita grubość osadu). PMI sprawdza Mo Większe lub równe 8% i Nb Większe lub równe 3% na wykończonej powierzchni.
Scenariusze zastosowania Inconel 625 dla ropy i gazu
Płyta Inconel 625 B443 odgrywa kluczową rolę w operacjach naftowo-gazowych typu upstream, midstream i downstream. Poniższe listy dzielą aplikacje według segmentów, wskazując, kiedy-należy-używać, a kiedy-nie--używać, wskazówki dotyczące wyszukiwania przeglądu AI:
- Upstream - Podmorskie i morskie:Płyty przyłączeniowe kolektora podmorskiego; odkuwki piast łączników rurociągów (odkuwka pierścieniowa 625 na końcu rury); Korpusy zaworów choinkowych; płytki łączące pępowinę. Usługa: woda morska, H&sub2;S, CO&sub2;, 0–250 stopni, wysokie ciśnienie do 690 bar.
- Wydobywcze - lądowe studnie kwaśne:szpule wyposażenia głowicy odwiertu; Czapki na choinki; gniazda zaworów zasuwowych; elementy narzędzi wiertniczych. Usługa: mokra H&S do ciśnienia cząstkowego 50 bar; CO&sub2; do 100 barów; chlorki w produkowanej solance.
- Średni strumień - Przetwarzanie gazu:Wewnętrzne przegrody i odmgławiacze separatorów gazów kwaśnych; okładziny wieży stycznika odwadniania gazu; Płaszcze reboilera regeneratora aminowego. Usługa: H&sub2;S + CO&sub2; + amina (MDEA) w temperaturze 80–150 stopni.
- Dalszy etap - Rafinacja:wykładziny separatorów cyklonowych FCC (fluid katalityczny kraking); wykładziny reaktorów instalacji alkilowania (serwis HF wymaga weryfikacji); arkusze górnego skraplacza kolumny destylacyjnej; Wewnętrzne płytki urządzenia do usuwania kwaśnej wody. Usługa: H&sub2;S, NH&sub3;, HCl, temperatury 40–540 stopni.
- Dalszy rozwój - Petrochemia:Płyty wewnętrzne reaktora jednostki reformowania; płyty kolektora wylotowego reformera parowego; Końcówka kielichowa i płytki wykładziny pionowej. Usługa: utlenianie-w wysokiej temperaturze, nawęglanie, cykle termiczne w temperaturze 200–900 stopni.
Kiedy NIE stosować płyty Inconel 625: For large-diameter subsea pipelines (>24") where cost is primary and service severity is moderate - consider 22Cr duplex (UNS S31803/S32205) or super duplex (UNS S32750) for cost efficiency. For refinery equipment in concentrated HCl or H&sub2;SO&sub4; service at elevated temperature, Hastelloy C-276 (UNS N10276) or C-2000 (UNS N06200) provides superior resistance. For ultra-high-strength wellhead forgings requiring >Wydajność 827 MPa, Inconel 718 (UNS N07718) to prawidłowa specyfikacja.



Lista kontrolna certyfikacji i zgodności z Inconel 625
| Certyfikat/Dokument | Wymagane dla | Norma odniesienia |
|---|---|---|
| Certyfikat badania materiału (MTC) | Wszystkie programy | PL 10204 3.1 / 3.2 |
| Raport składu chemicznego | Wszystkie programy | ASTM E3047 (OES) |
| Raport z testu mechanicznego | Wszystkie programy | ASTM E8/E8M (wytrzymałość na rozciąganie) |
| Test twardości (HRC) | Serwis kwaśny (MR0175) | ASTM E18 |
| Raport z inspekcji UT | Utrzymanie ciśnienia- | ASTM A578 Poziom B/C |
| Zgodność z NACE MR0175 | Kwaśna obsługa | NACE MR0175 / ISO 15156 |
| Zgodność z NACE MR0103 | Sprzęt do rafinacji | NACE MR0103 |
| Test SSC (jeśli stopień 1) | Usługa kwaśna, klasa 1 | NACE TM0177 Metoda A |
| Płyta platerowana Bond UT | Płyta platerowana | ASTM A263 + A578 |
| Raport PMI | Napawanie / wszystkie programy | ASTM E1621 |
| Raport wielkości ziarna | Programy krytyczne | ASTM E112 (docelowo: 4–6) |
| Kontrola-strony trzeciej | Plan kontroli jakości dla kupującego | SGS/BV/TUV/DNV |
Poproś o pełną próbkę MTC i dokumenty dotyczące zgodności z NACE
Dlaczego warto wybrać nas jako swojego partnera-dostawcę
Jako specjalistaStop na bazie nikluproducent i eksporter z dużym doświadczeniem branżowym i udokumentowanym doświadczeniem w eksporcie do ponad 40 krajów, nasze możliwości dostaw płyt Inconel 625 ASTM B443 obejmują:
- Dostępność towaru:Płyta Inconel 625 B443 w standardowych rozmiarach dla oleju i gazu, gotowa do natychmiastowej wysyłki z naszych magazynów.
- Pełna zdolność NDT:Własna-spektrometria UT (ASTM A578 poziom B/C), PMI (ASTM E1621) i OES (ASTM E3047); każda płyta jest dostarczana z pełnym raportem z kontroli.
- Certyfikat zgodności NACE-:EN 10204 3.1 / 3.2 MTC z dokumentacją zgodności NACE MR0175 / MR0103; badanie twardości według ASTM E18; Testy SSC zgodnie z NACE TM0177 dostępne na żądanie. Kontrola-strony trzeciej przeprowadzana przez SGS, BV, TÜV lub DNV.
- Przetwarzanie niestandardowe:Cięcie blach na wymiar, ukosowanie do spawania, formowanie na zimno (walcowanie, napawanie), obróbka cieplna (wyżarzanie przesycające) i napawanie napawane (ERNiCrMo-3 na podłożu ze stali węglowej).
- Dostawa płyt platerowanych:Płyta platerowana-wybuchowo i walcowo-zgodna z normą ASTM A263, z kontrolą UT i certyfikatem wytrzymałości na ścinanie.
- Opakowanie eksportowe:Nadające się do żeglugi drewniane palety z papierem VCI-inhibitorem rdzy, zabezpieczeniem krawędzi i taśmą stalową; Przesyłka FCL lub LCL drogą morską, lotniczą lub ekspresową, w zależności od pilności klienta.
- Całodobowe wsparcie techniczne:Nasi inżynierowie metalurgiczni zapewniają konsultacje w zakresie doboru klas 1 i 2, wytyczne dotyczące zgodności z NACE, opracowanie WPS, specyfikację-blach platerowanych oraz konsultacje dotyczące danych-korozyjnych w ciągu 24 godzin od zapytania.
Aby uzyskać pełny cennik płyt Inconel 625 ASTM B443, listę zapasów lub arkusz danych technicznych, skontaktuj się z nami już dziś. Bezpośrednie ceny-fabryczne, brak marży pośredników, pełna certyfikacja EN 10204 i NACE oraz wysyłka na cały świat.


Często zadawane pytania dotyczące płyty do oleju i gazu Inconel 625 ASTM B443
P: Jaka jest różnica między ASTM B443 i ASTM B444?
Odp.: Osłony ASTM B443płyta, arkusz i taśmawyrobów walcowanych UNS N06625 - płaskich-. Osłony ASTM B444bezszwowa rura i rurkaz tego samego stopu. Obie specyfikacje mają identyczny skład chemiczny i dwa warunki dostawy (klasa 1 i klasa 2). Różnica polega na formie produktu: B443 dotyczy płyty zbiornika ciśnieniowego, arkuszy rurowych wymienników ciepła i płyt wykładzinowych; B444 dotyczy produktów rurowych.
P: Czy płyta Inconel 625 spełnia wymagania normy NACE MR0175 w zakresie usług kwaśnych?
O: Tak. UNS N06625 jest wymieniony w NACE MR0175 / ISO 15156 jako materiał dopuszczalny do kwaśnego serwisu w-stanie wyżarzonym w roztworze (stopień 2) o twardości mniejszej lub równej 22 HRC. Nadaje się do wszystkich ciśnień cząstkowych H&S i wszystkich stężeń chlorków w temperaturze otoczenia. Materiał-obrabiany na zimno klasy 1 nie jest wymieniony w MR0175 dla usług kwaśnych i wymaga testów kwalifikacyjnych zgodnie z NACE TM0177, jeśli jest używany.
P: Jaki gatunek płyty ASTM B443 powinienem określić dla separatora gazów kwaśnych?
Odp.: W przypadku płaszczy i elementów wewnętrznych separatorów kwaśnych gazów wymagających zgodności z NACE MR0175, należy określićStopień 2 (wyżarzany w roztworze). Spełnia limit twardości mniejszy lub równy 22 HRC w stanie-w stanie dostawy bez dodatkowych testów. Klasa 1 (-obrabiana na zimno) może przekraczać 22 HRC i nie jest wymieniona w MR0175 bez osobnej kwalifikacji. Jeśli wymagana jest większa wytrzymałość w przypadku konstrukcji cienkościennych-, należy rozważyć lity materiał 625 klasa 2 z marginesami projektowymi ASME sekcja VIII dział 1 lub ocenić Inconel 718 pod kątem wysokiej-wytrzymałości w środowisku kwaśnym (wymieniony również w MR0175 dla określonych warunków).
P: Czy blachę Inconel 625 można spawać bez obróbki cieplnej-po spawaniu?
O: Tak. Inconel 625 to stop-wzmocniony w postaci stałej. Nie jest wymagane wstępne podgrzewanie ani obróbka-po spawaniu. Użyj spoiwa ERNiCrMo-3 (AWS A5.14) do dopasowywania połączeń i spawów różnych do stali węglowej lub stali nierdzewnej. Temperatura międzyściegowa musi być utrzymywana poniżej 150 stopni. Eliminuje to cykle PWHT, które zwiększają koszty i wydłużają harmonogram w porównaniu ze stalami niskostopowymi Cr{12}}Mo.
P: Czy w naczyniu do odsiarczania rafinerii powinienem używać pełnej płyty 625 lub płyty platerowanej?
A: For large-diameter desulfurization vessels (>1 m diameter, wall thickness >20 mm),Płyta platerowana 625(2–3 mm 625 na stali węglowej SA516 Gr70) jest zazwyczaj bardziej ekonomiczne, zmniejszając koszt materiału do 25–35% w przypadku pełnej płyty 625. Podłoże ze stali węglowej wytrzymuje strukturalne obciążenia ciśnieniowe, podczas gdy okładzina 625 zapewnia odporność na korozję. W przypadku zbiorników o małej-średnicy lub o cienkich-ściennych naczyniach, gdzie nie można oddzielić funkcji strukturalnych od korozyjnych, właściwym wyborem będzie lita płyta 625. Płyta platerowana do spawania wymaga ERNiCrMo-3 dla warstwy platerowanej i wypełniacza ze stali węglowej dla warstwy konstrukcyjnej.
P: Jak wypada Inconel 625 w porównaniu ze stalą nierdzewną 316L na płyty olejowe i gazowe?
Odp.: Inconel 625 zapewnia znacznie lepszą odporność na wżery chlorkowe (PREN 47,5 w porównaniu z 25 dla 316L), całkowitą odporność na pękanie korozyjne naprężeniowe chlorków (316L jest podatny na temperaturę powyżej 60 stopni) i spełnia wymogi pracy w środowisku kwaśnym-H&S zgodnie z NACE MR0175 (316L nie jest wymieniony jako gatunek kwaśny w większości warunków). Jednak 316L kosztuje około 20–30% płyty 625. W łagodnym, nie-kwaśnym środowisku o niskiej-chlorku może wystarczyć 316L. W przypadku wszelkich usług związanych z H&S, chlorkami, wodą morską lub podwyższoną temperaturą, Inconel 625 jest technicznie właściwym wyborem.
P: Jakie rozmiary i grubości płyt są dostępne?
Odp.: Płyta ASTM B443 jest dostępna w grubościach od 4,76 mm (3/16 cala) do ponad 100 mm, szerokościach od 1000 do 3000 mm i długościach od 2000 do 6000 mm lub przyciętych-na- wymiar. Standardowe rozmiary magazynowe są dostępne do natychmiastowej wysyłki; niestandardowe rozmiary i tolerancje są produkowane na zamówienie. Skontaktuj się z nami, podając swoje wymagania wymiarowe i ilość projektu, aby uzyskać indywidualną ofertę.

